Ano, na všech pokojích je dostupné internetové připojení bezdrátové (WiFi) i kabelové (UTP) včetně společných prostor a zahrady. V areálu je k dispozici více vysílačů, které mají různá označení – FONTANA2, FONTANA 3 apod. Pro všechny sítě je jednotné heslo, které naleznete na plastovém stojánku, který je umístěn v pokoji na stole. Připojujte se na síť s nejsilnějším signálem. Pro každou síť je třeba zadat heslo zvlášť. V případě problému s připojením neváhejte kontaktovat recepci pro pomoc.

Nejsnazší je to na našich webových stránkách. Rezervace u nás jsou možné také telefonicky, osobně či e-mailem.

Nikoliv, nabízíme pouze snídaně. V okolí se nachází množství restaurací, např. oblíbená restaurace s minipivovarem Na Kopečku nebo Restaurace Astra u autobusového nádraží. Nabízí se také možnost si nechat jídlo dovézt a zkonzumovat na vašem pokoji. Jídlo je možné si např. objednat u Coolnasy.cz.

Nejpozději do 18:00 hod. v den předcházející příjezdu, jinak vám bude účtována 1.noc rezervovaného pobytu. Stejné podmínky platí i při zkrácení pobytu, pokud není učiněna s recepcí individuální dohoda. V případě, že je rezervace na více jak 3 pokojonoci, mohou být stanoveny odlišné storno podmínky.

Příjezd je možný od 13 hod., po dohodě s recepcí i před 13:00, a to bez přirážky, ale to jsme vám schopni sdělit až ráno v den příjezdu podle aktuální situace (podle odjezdu hostů a rychlosti úklidu). Pozdní příjezdy po 22 hod. je třeba předem hlásit. Pokoj je třeba v den odjezdu opustit do 11 hod. Při prodlouženém obsazení účtujeme do 15.hodiny 25%, do 20.hodiny 50% ceny pokoje, ale to je možné až po dohodě s recepcí (podle příjezdů dalších hostů).

V našem pensionu je cena stanovena za pokoj bez ohledu na počet osob, a to včetně přistýlek. Za další osoby se tedy nic neplatí.

Na pensionu není k dispozici stálá služba recepce, i přes to, že v objektu bydlí majitelé (nejsou ale stále doma 🙂 ). Proto je potřeba se domluvit na čase příjezdu, aby byla pro vaše ubytování k dispozici recepční. V některých případech vás můžeme i požádat, abyste nám zavolali půl hodiny před vaším příjezdem.

Ano, informace o parkování naleznete na této stránce.

Ano, informace o nabídce snídaní naleznete na této stránce.

Ano, všechny pokoje mají vlastní koupelnu/sprchu a samostatné WC (vyjma Zuzky, kde je WC součástí sprchy). Marie má dokonce sprchu a ještě samostatnou koupelnu s vířivou vanou. V koupelnách/sprchách je k dispozici infračervený zářič (vyjma Anety) a některých pokojích (Aneta, Marie, Ester, Viola, Lucie, Sofie) i elektrické podlahové topení. Hosté mají k dispozici mýdlo v dávkovači u všech umyvadel, sprch a van. Každý host má k dispozici vlastní ručník a osušku. V koupelnách/sprchách jsou k dispozici vysoušeče vlasů a zrcadlové skřínky se sklenicemi, kapesníky a čističi uší (tzv. uchošťoury :).

Nikoliv, ubytovaný host spolu s klíči od recepce má klíče od vstupu do budovy. Při odjezdu klíče odevzdává na recepci nebo je vloží do boxu na klíče u vchodu do recepce. 

Ano, je to možné, ale je třeba mít ubytování předem uhrazené a sdělit osobní údaje k registraci hostů (online check-in). V tomto případě vložíme klíče do boxu na hlavním vchodu a sdělíme kod pro jeho otevření spolu s dalšími instrukcemi.

Ano, akceptujeme Mastercard, VISA, American Express, JCB. Platba je v hotovosti možná v Kč, EUR a USD.

-Domácí mazlíčky je možné ubytovat za cenu 200 Kč při respektování daných pravidel (zvíře může spát pouze ve vlastním pelíšku, nesmí být hlučné, jinak může být vykázáno z pensionu bez náhrady poplatku)

Nikoliv, celý pension včetně pokojů je nekuřácký. Porušení zákazu je pokutováno částkou 1000,- Kč. Ke kouření slouží zahrada včetně prostoru pod terasou, kde je k dispozici sezení.

Ano, zde jsou k dispozici pravidla pro možnost využití.

Ano, zde jsou bližší informace o této možnosti.

Ano, na parkovišti je vyhrazené místo pro dobíjení elektromobilu.

Ano, doporučujeme pokoje Lucie, Marie, Viola, Jitka či Ester. Záleží na preferenci novomanželů a pokoj si mohou předem vybrat. Pokoj Marie disponuje vířivkou :).

Při příjezdu hosta jsou hosté během topné sezóny dotázáni na požadovanou teplotu v místnosti a ta je centrálně nastavena přes počítač v systému elektronické regulace. Pro případnou změnu teploty je třeba kontaktovat recepci.  Pro snížení teploty je neúčinné otevření oken, neboť systém po otevření okna v dané místnosti přestane topit a po zavření opět dosáhne nastavené teploty. Podkrovní pokoje (Lucie, Viola, Zuzka a Sofie) disponují klimatizací, kterou je  možné využít v létě k vychlazení pokoje případně ventilaci. Ovladače jsou k dispozici na pokojích. Při zapnuté klimatizaci je zakázané mít otevřená okna (včetně ventilačky), neboť klimatizace je pak neúčinná a je možné ji i poškodit. Pod pokutou 500 Kč je zakázáno používat vlastní topné či jiné energeticky náročné spotřebiče. Snahou našeho pensionu je využívat zejména energeticky úsporná zařízení, jako je tepelné čerpadlo, a šetřit tak životní prostředí.

Každá postel má své vlastní ložní prádlo (včetně matracového chrániče) a noční stolek s lampičkou. V každém pokoji je pracovní či jídelní stůl a velká šatní skříň. V pokojích jsou ploché televize (cca 100 cm úhlopříčky) s anténním a satelitním příjmem (v Zuzce pouze anténní) a dálkovým ovládáním. Některé televize mají dokonce i internetové připojení, takže je možné využít internetové televizní kanály či spustit webový prohlížeč. U vstupu do pokoje je k dispozici nika pro odložení venkovního oděvu, zrcadlo na celou postavu, botník s lžíci a kartáčem na boty (vyjma Zuzky, kde se do chodby nevejde). Všechny pokoje (vyjma Marty) mají vstupní předsíň a kuchyň nebo kuchyňský kout (vybavení je uvedeno níže)

V Anetě a Marii je přímo samostatná místnost kuchyně. V ostatních pokojích (vyjma Zuzky) jsou kuchyňské kouty, kde je k dispozici mikrovlnná trouba, indukční vařič (s digestoří), dřez na mytí nádobí, lednice, varná konvice, pánev, 2 hrnce (velký a malý), nádobí, příbory, základní kuchyňské náčiní, sklenice, šálky, káva a čaj. V pokoji Zuzka je pouze základní vybavení – mikrovlnná trouba, lednice a varná konvice.

V pokojích jsou jako přistýlky k dispozici rozkládací pohovky značky Exarby od společnosti IKEA. Jsou 2 metry dlouhé a 120 cm (v Ester 140 cm) široké, takže se na nich vyspí i případně 2 děti. Vzhledem k tomu, že jsou pouze podélně dělené (nikoliv příčně) jsou vhodné i pro dlouhodobé pobyty.

Průběžný úklid je prováděn po dohodě s ubytovaným hostem. Někteří hosté si nepřejí, aby pokojská vstupovala do jejich pokoje, někteří požadují průběžné výměny osušek a ručníků. Záleží na preferencích hosta. 

Doporučujeme cca 2x denně či dle potřeby provádět intenzivní vyvětrání místnosti, a to otevřením celých oken na max. 5 minut v zimním období a 10 minut na jaře a podzim.

Ano, po dohodě s recepcí je to možné. Neukazujeme jen pokoje, kde jsou ubytovaní hosté, ale pouze uklizené prázdné pokoje.

Protože za každou osobu a noc odvádíme poplatek z pobytu Městu Svitavy a dle platných právních předpisů je třeba registrovat každou ubytovanou osobu do evidenční knihy hostů. Navíc máme povinnost hlásit hosty s cizí státní příslušností na Cizineckou policii a registrovat je v knize ubytovaných.

Ano, na váš pokoj ji rádi zdarma připravíme před vaším příjezdem.