Prostor zahrady je soukromý a jeho užívání není součástí poskytovaných služeb pensionu. Jedná se o tzv. sdílený prostor majitelů, který mohou hosté pensionu využít, pokud se zde budou chovat jako hosté!

Jeho využívání je možné pouze na vlastní nebezpečímajitelé se zříkají veškeré odpovědnosti za případné újmy při pobytu na zahradě. V prostoru hrozí zranění včetně smrtelného, a to např. po pádu z rozhledny či do podzemního bunkru, při uškrcení na zavěšeném lanu, zlomením vazu na trampolíně či utopením v zakopaném sudu. Proto je nezbytné, aby děti se zde pohybovaly pouze pod dozorem rodičů.

Pravidla a nařízení, která je třeba respektovat:

 1. Nevyužívejte prostory a věci, které jsou označené zákazovou značkou. Je červená, určitě ji poznáte :).
 2. Cokoliv poškodíte či zničíte, je třeba nahlásit na recepci a škodu uhradit.
 3. Nesklízejte nám naši úrodu! Nejsme moc dobří pěstitelé a máme radost z každého výpěstku. Tak nám tu občasnou radost prosím nekažte. Květiny jsou zde k okrase zahrady, tak je netrhejte.
 4. Počítejte s tím, že skluzavka je po jiných dětech již prasklá. Pokud objevíte něco dalšího poškozeného, informujte nás. Připíšeme to sem do seznamu … nebo možná opravíme :).
 5. Cokoliv volně uloženého (koloběžky, hračky apod.) a míče v nižší skříni pod terasou je možné si zapůjčit. Po ukončení používání je třeba vše úhledně vrátit zpět.
 6. Je zde možné kouřit, popel odklepávejte pouze do popelníků a neobtěžujte kouřem ostatní návštěvníky.
 7. Nebuďte hluční a nerušte ostatní návštěvníky a ubytované hosty.
 8. Je možné být na zahradě i v době nočního klidu (mezi 22 a 6 hod.), ale zcela potichu.
 9. Odpadky po sobě ukliďte do určeného prostoru. Třídíme odpad, tak jej třiďte s námi!
 10. Voda v zakopaném sudu se roky nemění a nedoporučujeme ji proto pít. Sud je možné využít k chlazení vašich nápojů, pokud máte dostatečně dlouhou ruku :).
 11. Na užívání trampolíny je třeba se domluvit s případnými ostatními zájemci (střídání, společné skákání apod.). Skákejte bez obuvi. Neskákejte záměrně do ochranných bočních sítí. Neskákejte na trampolínu ze stromu. Nelezte pod trampolínu. Dodržujte max. nosnost trampolíny 150 kg.
 12. Pokud nutně potřebujete přemístit zahradní nábytek, vraťte jej po použití zpět na původní místo.
 13. Využití krbo-grilo-udírny je možné pouze po dohodě. Pokud k ní dojde, je třeba, abyste si zakoupili uhlí na grilování. Většina našeho uskladněného dřeva není vhodná na grilování a je určena jen ke spálení.
 14. Nádobí vnesené na zahradu z pokoje následně odneste zpět na pokoj.
 15. Nemanipulujte s hadicí a nepouštějte vodu.
 16. Ukliďte veškeré exkrementy po svých zvířecích kamarádech.
 17. Poslední, kdo odchází ze zahrady, zhasne rozsvícená světla pod terasou a zavře zadní dveře do budovy a na parkoviště. Světla u dveří jsou automat, zhasnou sama, nepokoušejte se je zhasínat :).

V případě nedodržení některého z pravidel vám bude odepřen další přístup na zahradu.

Věříme, že i přes množství nařízení si pobyt na naší zahradě užijete :).